The Klenczon Experience

Wojciech Hoffmann – współtwórca megahitu „Dorosłe dzieci” oraz jeden z najlepszych polskich gitarzystów w hołdzie swojemu idolowi postanowił stworzyć grupę muzyczną grającą piosenki Krzysztofa Klenczona. Do współpracy zaprosił Mariusza Bobkowskiego z Turbo, Dominika Pszkita oraz Arkadiusza Malinowskiego, z którym przez kilka lat występował w macierzystym zespole Krzysztofa: Czerwonych Gitarach.
 
W sierpniu 2019 roku zespół powierzył rolę managera Piotrowi Mielcarkowi – właścicielowi Concert Management.

The Klenczon Experience to ogromna dawka beatowej energii w aranżacjach lat sześćdziesiątych gwarantująca niezapomniane przeżycia i wspomnienia muzyczne. Pomysł na projekt zrodził się z chęci oddania hołdu dla dokonań legendarnego artysty jakim był Krzysztof Klenczon.
 
Muzyka prezentowana na koncertach jest powrotem do brzmienia lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Zespół gra m.in. na oryginalniej gitarze Zenon Audition z 1961 roku, która charakteryzuje się unikatowym brzmieniem. Na takiej samej gitarze Krzysztof Klenczon grał w Czerwonych Gitarach.
 
Biorąc pod uwagę znajomość muzyki rockowej i Czerwonych Gitar, poprzez swoje interpretacje Wojciech Hoffmann zamierza dotrzeć zarówno do starszych jak i nowych odbiorców muzyki Klenczona.
Celem The Klenczon Experience jest propagowanie piosenek i osoby Krzysztofa Klenczona. – podkreśla gitarzysta.
 
W trakcie koncertów The Klenczon Experience usłyszeć można piosenki Krzysztofa z okresu Czerwonych Gitar oraz późniejsze, z czasów Trzech Koron, zagrane ze szczególną dbałością o jakość i zachowanie klimatu lat sześćdziesiątych. Biorąc pod uwagę miłość Krzysztofa do Jimi’ego Hendrixa występ wypełniają również bardziej rockowe aranżacje, szczególnie w bloku kompozycji Trzech Koron.
Wszystko to czyni The Klenczon Experience szczególną propozycją spośród wielu istniejących projektów muzycznych grających utwory Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar.
 
Założyciel projektu, Wojciech Hoffmann, mówi o tym w następujący sposób:
Dla mnie wszystko zaczęło się od powstania Czerwonych Gitar. Ten zespół spowodował to, że jestem dzisiaj gitarzystą, muzykiem i kompozytorem. Charyzma Klenczona i jego podejście do rock and rolla to cechy bardzo mi bliskie i dlatego w podziękowaniu Krzyśkowi postanowiłem stworzyć The Klenczon Experience.
Piosenki Krzyśka są ponadczasowe, wiele z nich stało się wielkimi przebojami i są znane do dzisiaj. Wszyscy pamiętamy niezwykle piękne utwory takie jak poświęcony ojcu „Biały krzyż”, czy „Wróćmy na jeziora” i „Kwiaty we włosach”. Pisał on też piosenki pogodniejsze. „Powiedz stary gdzieś Ty był” albo „Nikt na świecie nie wie”, to kompozycje idealnie oddające nastrój tamtejszej epoki. Moje duchowe powiązanie z Krzysztofem jest tym większe, że przez trzy lata grałem na jego pozycji w Czerwonych Gitarach i jestem w posiadaniu gitar, na jakich Krzysztof Klenczon grał w tym zespole.

 
Warto też wspomnieć słowa Alicji Klenczon, która tak skomentowała powstanie zespołu:
Podczas współpracy z Czerwonymi Gitarami Wojtek znakomicie nawiązywał swoją żywiołowością, dbałością o szczegóły i zachowaniem na scenie do początków tego zespołu, kiedy to Krzysztof był niekwestionowanym liderem grupy. Bardzo się cieszę, że to właśnie Wojtek ze swoim zespołem będzie kontynuował to, co mój mąż rozpoczął w latach sześćdziesiątych z Czerwonymi Gitarami i Trzema Koronami, przyczyniając się do utrwalania pamięci o Krzysztofie.
 
Natomiast Jerzy Skrzypczyk, lider zespołu Czerwone Gitary, powiedział:
To więcej niż muzyczny projekt, bo znając wysokie umiejętności gitarowe Wojtka, jego wieloletni wkład w historię polskiej muzyki rozrywkowej oraz pasję w stosunku do osoby Klenczona nie sposób będzie przejść obok tego obojętnie. Jestem przekonany, że fani beatu i polskiej muzyki lat sześćdziesiątych będą oszołomieni!

 
Obecnie The Klenczon Experience występuje w składzie:

 • Wojciech Hoffmann – gitary i śpiew – (Turbo, ex-Czerwone Gitary)
 • Arek Malinowski – bas i śpiew – (ex-Czerwone Gitary) lub Bogusz Rutkiewicz – bas i śpiew – (Turbo)
 • Mariusz Bobkowski – perkusja i śpiew (Turbo)
 • Dominik Pszkit – gitary i śpiew

NACHODZĄCE KONCERTY:
Aktualnie nie ma zbliżających się koncertów.

 

MINIONE KONCERTY (od 01.01.2019):

 • 03.10.2020 – Śrem, Muzeum Śremskie
 • 23.09.2020 – Wrocław, Stary Klasztor
 • 06.03.2020 – Kobylnica k/Słupska, Gminne Centrum Kultury i Promocji
 • 05.03.2020 – Poznań, Teatr Scena Wspólna
 • 25.01.2020 – Kalisz, Centrum Kultury i Sztuki
 • 24.01.2020 – Piła, Yogi Pizza & Bar
 • 10.10.2019 – Aleksandrów Łódzki, Młodzieżowy Dom Kultury
 • 08.09.2019 – Zamość, Zamojski Dom Kultury
 • 07.09.2019 – Rawa Mazowiecka, plener

The Klenczon Experience w internecie:
Telefon

+48 516 59 77 60

}

Codziennie

w godz. 9–19